You are here:  / Manewry w ruchu drogowym / Podstawowe manewry na drodze / Pawonków gimnazjum

Pawonków gimnazjum

2 votes, 4.00 avg. rating (79% score)

Uczniowie klas III i II mieli okazję zwiedzić stolicę naszych południowych sąsiadów. Poznać kulturę i tradycję Czechów.

Zwiedziliśmy zamek Hradczany, stare miasto, most Karola

i wiele innych zabytków. Pogoda nam dopisała i humory też.

Opiekunami wycieczki byli panie Beata Pietrek, Jadwiga Zębik, Elżbieta Walas i pan Krzysztof

Jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w wojewódzkim konkursie historycznym „ Wypędzenia i wywózki martyrologia i zwycięstwa Polaków” . W tej edycji zmierzyli się z trudną tematyką zbrodni wołyńskiej, prześladowaniami księży w ZSRR i ewakuacją armii generała Andersa z ZSRR. W konkursie wzięło udział ponad 600 uczniów z województwa śląskiego. Wśród 30 laureatów znalazło się troje naszych uczniów : Dominika Psyk z klasy IIb, Marcin Dyllong z klasy IIb i Patrycja Wichary z klasy IIa. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Beaty Pietrek.

W tegorocznym konkursie Gryfny Godki w Piekarach Śląskich braliśmy udział silną ekipą. Jak zwykle nasza szkoła wypadła bardzo dobrze . Natalia Byczek opowiadając o feministkach po śląsku wywalczyła II miejsce a Zuzia Poloczek przedstawiła w gwarze śląskiej opowieść o Lisowicach i otrzymała wyróżnienie. W konkursie brała również udział Kinga Szymańska opowiadając o wielkanocnych zwyczajach po śląsku. Autorką tekstów i opiekunem uczennic była Beata Pietrek.

Dzisiaj podsumujemy dwa ogólnopolskie konkursy z języka angielskiego, na wyniki których czekaliśmy do niedawna. Dnia 11 stycznia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzono sesję zimową ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „Olimpus”. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Olimpiada w sesji zimowej to test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60. Dyplom laureata przyznawany jest uczniom, którzy w rankingu znaleźli się na miejscach od 1 do 10. Wśród uczniów naszej szkoły najwyższy wynik to 49 punktów i 12 miejsce w kraju należące do Patrycji Kubicy z kl. IA.