Powiatowy konkurs „ Przedsiębiorczość Twoją Drogą do Sukcesu” . PDF Drukuj Email

W tegorocznej edycji konkursu powiatowego „ Przedsiębiorczość Twoją Drogą do Sukcesu” naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Katarzyna Juszczyszyn zajęła III miejsce a Paulina Małyska V miejsce w powiecie. Beata Pietrek

 
Nasi uczniowie wśród laureatów w wojewódzkim konkursie historycznym. PDF Drukuj Email

Jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w wojewódzkim konkursie historycznym „ Wypędzenia i wywózki martyrologia i zwycięstwa Polaków” . W tej edycji zmierzyli się z trudną tematyką zbrodni wołyńskiej, prześladowaniami księży w ZSRR i ewakuacją armii generała Andersa z ZSRR. W konkursie wzięło udział ponad 600 uczniów z województwa śląskiego. Wśród 30 laureatów znalazło się troje naszych uczniów : Dominika Psyk z klasy IIb, Marcin Dyllong z klasy IIb i Patrycja Wichary z klasy IIa. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Beaty Pietrek. GALERIA

 
Sukcesy uczniów Gimnazjum w Pawonkowie w konkursach z języka angielskiego PDF Drukuj Email

Dzisiaj podsumujemy dwa ogólnopolskie konkursy z języka angielskiego, na wyniki których czekaliśmy do niedawna. Dnia 11 stycznia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzono sesję zimową ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „Olimpus”. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Olimpiada w sesji zimowej to test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60. Dyplom laureata przyznawany jest uczniom, którzy w rankingu znaleźli się na miejscach od 1 do 10. Wśród uczniów naszej szkoły najwyższy wynik to 49 punktów i 12 miejsce w kraju należące do Patrycji Kubicy z kl. IA.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Berlina. PDF Drukuj Email

Dnia 26 maja uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Berlina, podczas której zwiedzili główne zabytki stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do relacji.

Więcej…
 
Zachęcamy do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM. PDF Drukuj Email

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach i Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza konkurs fotograficzny pt. „PRZYRODA OJCZYSTA”. Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody i łowiectwa oraz wszystkich, którym fotografia przyrodnicza sprawia ogromną przyjemność i jest pomysłem na realizowanie własnych pasji.

 

Więcej…
 
Informacja o programach stypendialnych. PDF Drukuj Email

Fundacja Dobra Sieć od 8 lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Serwis www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy.

Więcej…
 
Dzień Językowy 2017. PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja w Gimnazjum w Pawonkowie obchodziliśmy Dzień Językowy. Wszystkie klasy, w sposób rotacyjny, uczestniczyły w zróżnicowanych zajęciach, na które składały się:

-  Highland Games nawiązujące do tradycyjnych konkurencji szkockich (p. Elżbietą Walas-Ptak),

- konkursy i zabawy z języka niemieckiego (p. Joanna Rybak),

- prelekcja z przedstawicielem EuroDirect mająca na celu zaprezentowanie narzędzi Europass,

- warsztaty językowo-kulturowe z wolontariuszami AIESEC,

- podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning „BBF means Be Bee Friendly” realizowanego od grudnia 2016r. do maja 2017r. we współpracy ze szkołami z Serbii i Gruzji,

- spektakl teatralny w języku niemieckim „ Der gestiefelte Kater” ( „Kot w butach”), pokaz mody - Modenschau Fashion Week Pawonków 2017 oraz filmy konkursowe „DaF –Kenner kochen”.

Więcej…
 
Korowód postaci bajkowych i literackich. Drukuj Email

Dnia 1 czerwca 2017 roku, odbył się Korowód Postaci Bajkowych i Literackich. O godzinie 7:30 pani Jolanta Mlynek zaprosiła 140 uczestników do wspólnej zabawy. Przedszkolaki i młodzież przemaszerowali ulicami Lisowic. Korowód spod Szkoły Podstawowej w Lisowicach, dotarł do Centrum Kulturalnego w tejże miejscowości.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 24

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450199

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.