Deutschfreund 2016 PDF Drukuj Email

16 listopada 2016 roku trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego „ Deutschfreund 2016”.

Więcej…
 
BBF means Be Bee Friendly - nowy projekt eTwinning w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

Jeszcze we wrześniu nasze gimnazjum przystąpiło do projektu eTwinning "BBF means Be Bee Friendly", którego autorką jest pani Grażyna Pastuszka. Kilkunastoosobowa grupa uczniów klas drugich wykonywać będzie zadania związane z poznawaniem życia i środowiska pszczół.

 

Więcej…
 
BBF means Be Bee Friendly - nowy projekt eTwinning w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

Jeszcze we wrześniu nasze gimnazjum przystąpiło do projektu eTwinning "BBF means Be Bee Friendly", którego autorką jest pani Grażyna Pastuszka. Kilkunastoosobowa grupa uczniów klas drugich wykonywać będzie zadania związane z poznawaniem życia i środowiska pszczół. W planie projektu przewidziano, między innymi, kilka lekcji o życiu, znaczeniu i zagrożeniu pszczół. Zajęcia zostaną przeprowadzone w języku angielskim. Na terenie przyszkolnym zostaną zasadzone drzewa i krzewy przyjazne pszczołom, uczniowie wezmą udział w warsztatach o życiu w ulu oraz zorganizują Święto Miodu w naszej szkole. To najważniejsze elementy projektu wdrażane wspólnie z uczniami szkół z Serbii, Turcji i Rumunii, które zdecydowały się włączyć w działania.

Jeszcze w listopadzie szkoły przygotowały filmy przedstawiające uczestników projektu.


 
Konkurs z języka angielskiego Understand PDF Drukuj Email

8 Grudnia 2016 po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został konkurs internetowy z j. angielskiego zatytułowany Understand. Pomysłodawcą konkursu jest MOGALO INTERAKTYWNA EDUKACJA. Mogalo jest organizacją zajmującą się wyjątkowym podejściem do edukacji. Od 2014 roku organizuje interaktywne konkursy przedmiotowe, których celem jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez wykorzystywanie rywalizacji i technologii.

Więcej…
 
Przygotowanie do realizacji kolejnego międzynarodowego projektu eTwinning PDF Drukuj Email

Jednym z celów naszych działań w ramach projektu "Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości" jest otwarcie się na współpracę ze szkołami innych krajów europejskich, współpraca i realizacja różnych projektów. Dlatego nasi nauczyciele podejmują kolejne wyzwania i kroki w tym kierunku. Jeszcze we wrześniu pani Grażyna Pastuszka ukończyła kurs "Tydzień na projekt eTwinning", którego celem było nabycie umiejętności przygotowania własnego projektu oraz sprawne korzystanie z platformy Moodle i portalu eTwinning. Co więcej, nauczycielce udało się znaleźć szkoły kandydatki do pracy nad projektem jej własnego pomysłu. Szczegóły dotyczące projektu eTwinning autorstwa p. Grażyny Pastuszka już wkrótce.

 
Wycieczka do Poznania PDF Drukuj Email

W piątek 16 grudnia uczniowie klasy 2A i 3A wraz z paniami Katarzyną Respondek i Grażyną Pastuszką udali się na wycieczkę do pięknego Poznania. A wyjazd okazał się dość nietypowy i to co najmniej dwóch powodów: środkiem transportu był pociąg, który później na chwilę zamieniliśmy na tramwaj, zaś głównym celem wycieczki były warsztaty w siedzibie Fundacji Kultury Irlandzkiej.

Więcej…
 
Świąteczny Jarmark "Weihnachtsmarkt" w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym po raz drugi nasze gimnazjum zorganizowało świąteczny jarmark, wzorem niemieckiego Weihnachtsmarkt, połączony z jasełkami. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest pani Joanna Rybak, którą wsparła grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz uczniowie. Ogrom pracy wykonała pani Katarzyna Respondek. To w dużej mierze dzięki niej szkoła wygląda magicznie, a na kiermaszu pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów. Przedstawieniem tegorocznych Jasełek w gwarze śląskiej zajęła się pani Beata Pietrek z uczniami klasy IIB.

Przygotowania rozpoczęły się jeszcze w listopadzie, od kiedy to każdą wolną chwilę w szkole i w swoich domach poświeciliśmy na produkcję świątecznych ozdób oraz wystrój szkoły. Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony rodziców naszych uczniów. Wspomogli nas także:

Bank Spółdzielczy w Pawonkowie, Parafia pw. Św. Katarzyny w Pawonkowie, Leśnictwo Łagiewniki Małe, P.P.H.U. Jorg z Kochcic oraz Spółdzielnia Uczniowska „Słoneczko” z naszej szkoły. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Olimpiada przedmiotowa z Wiedzy o Społeczeństwie. PDF Drukuj Email

Uczniowie klas III  wzięli udział w olimpiadzie przedmiotowej z Wiedzy o Społeczeństwie poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Do drugiego etapu zakwalifikowali się : Natalia Dmowska , Paulina Małyska i Michał Gruszczyk. Gratulacje. Przed nami ciężka praca i przygotowanie się do następnego etapu. Uczniów przygotowała Beata Pietrek

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 24

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 41
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450885

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.