Wycieczka do Berlina. PDF Drukuj Email

Dnia 26 maja uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Berlina, podczas której zwiedzili główne zabytki stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do relacji.

 

 

 

 

 

1. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania fragmentu Muru Berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec.2. Następnym punktem zwiedzania było jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim - Checkpoint Charlie.3. Następnie udaliśmy się w kierunku budynku Reichstagu przechodząc przez Pomnik Pomordowanych Żydów Europy (Holocaust-Mahnmal), który upamiętnia zagładę Żydów podczas II wojny światowej.

 

 

4. Po bardzo dokładnej kontroli, przypominającej tę z lotniska, włącznie z prześwietlaniem toreb, plecaków i części garderoby udaliśmy się na zwiedzanie siedziby niemieckiego parlamentu, a głównie szklanej kopuły Reichstagu.


 

 

5. Poruszający się po spiralnej rampie (230 metrów długości) mogliśmy obserwować otoczenie gmachu i posłuchać audioprzewodnika, z którego można dowiedzieć się wielu informacji na temat samego obiektu, okolicznych budynków i pracy parlamentu.

 

 

 

 

 

 

6. Kolejnym punktem zwiedzania była jedna z największych katedr Berlina Berliner Dom (1500 miejsc), to tutaj odbywają się nabożeństwa z okazji świąt państwowych oraz w ważnych dla narodu momentach.

 

 

7. Spacerując ulicami Berlina mieliśmy okazję spotkać niedźwiedzia pod postacią kolorowej figury. Niedźwiedź jako berliński symbol widnieje na herbie i fladze tego miasta, ale można go też spotkać na ulicach, w muzeach, w centrach handlowych (niektóre stoją nawet na rękach).

 

 

8. Zmierzamy w kierunku wieży telewizyjnej Fernsehturm, która liczy 368 metrów wysokości i jest oficjalnie najwyższym budynkiem w Europie.

 

 

 

9. Zmęczeni długim spacerem po Berlinie mieliśmy okazję odpocząć podczas godzinnego rejsu statkiem po rzece Sprewie, podziwiając przy tym wiele atrakcyjnych miejsc miasta.

 

 

 

10. Po ulicach Berlina jeżdżą takie oto kolorowe pojazdy – trabanty, produkowane w NRD w latach 1957 – 1991.

 

 

 

11. Naszym ostatnim przystankiem była fontanna Neptuna Neptunbrunnen, która jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych fontann Berlina.

 

 

 

 

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 43
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 456226

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.