Dzień Językowy 2017. PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja w Gimnazjum w Pawonkowie obchodziliśmy Dzień Językowy. Wszystkie klasy, w sposób rotacyjny, uczestniczyły w zróżnicowanych zajęciach, na które składały się:

-  Highland Games nawiązujące do tradycyjnych konkurencji szkockich (p. Elżbietą Walas-Ptak),

- konkursy i zabawy z języka niemieckiego (p. Joanna Rybak),

- prelekcja z przedstawicielem EuroDirect mająca na celu zaprezentowanie narzędzi Europass,

- warsztaty językowo-kulturowe z wolontariuszami AIESEC,

- podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning „BBF means Be Bee Friendly” realizowanego od grudnia 2016r. do maja 2017r. we współpracy ze szkołami z Serbii i Gruzji,

- spektakl teatralny w języku niemieckim „ Der gestiefelte Kater” ( „Kot w butach”), pokaz mody - Modenschau Fashion Week Pawonków 2017 oraz filmy konkursowe „DaF –Kenner kochen”.

 

Specjalnym zadaniem dla klas trzecich była konkurencja pt. Mission Impossible, polegająca na wykonaniu ośmiu zadań w określonym przedziale czasowym. Między innymi należało ułożyć i zaprezentować wiersz i piosenkę w języku angielskim. Przedstawiciele wszystkich sześciu klas uczestniczyli w ‘Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych’. Konkurs był przeznaczony dla dwuosobowych zespołów reprezentujących każdą klasę naszego gimnazjum. Zgłoszone dwuosobowe zespoły wzięły udział w quizie, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące elementów historii, obyczajów, tradycji, kultury i elementów geografii krajów anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych) oraz Niemiec. Konkurs odbył się na forum szkoły. Największą  ilość punktów zdobyła klasa IIIB, na drugim miejscu, ex aequo, uplasowały się klasy drugie, a na trzecim miejscu znalazła się klasa IB. Fundatorem nagród w tej konkurencji był Bank Spółdzielczy w Pawonkowie, a nagrody wręczyła osobiście przedstawicielka banku, p. Marianna Skorupa.

Kolejnym elementem obchodów Dnia Językowego był konkurs na indywidualną pracę językową, pt. ‘My dream visit to Great Britain’/”Meine erste Traumreise nach Deutschland” . Osoby zainteresowane miały wcielić się w rolę korespondenta i zrelacjonować swój pierwszy wymarzony pobyt w wybranym kraju. Relację należało przedstawić w formie książeczki sporządzonej w witrynie internetowej http://www.storyjumper.com. Prace konkursowe oceniali sponsorzy nagród w tym konkursie, Państwo Naczyńscy, właściciele „Sieci Szkół Językowych Naczyńscy”. Główną nagrodę w postaci bonów na kwotę 1000 złotych z przeznaczeniem na zakup wybranego kursu językowego otrzymała Patrycja Wichary z klasy IIA. Wyróżnienia otrzymały Paulina Małyska z IIIB oraz Patrycja Kubica z IA.

Na Dzień Językowy zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych Gminy Pawonków wraz z nauczycielami języków obcych. Zespoły dwuosobowe reprezentujące każdą ze szkół wzięły udział w dwóch konkursach:

- interaktywnym quizie przygotowanym w oparciu o platformę https://create.kahoot.it sprawdzającym poziom znajomości języka angielskiego i niemieckiego,

- konkursie plastycznym na wykonanie plakatu pt. „Warum sind Bienen für uns Menschen so wichtig?”/ „Why honey bees are so important in our life” nawiązującym do Honey Bee Day.

W obydwu konkursach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Pawonkowie, drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Łagiewnik Małych, a trzecie przypadło Szkole Podstawowej w Kośmidrach.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek. Opiekunów zaproszono na warsztaty dotyczące publikacji zdjęć i filmów w internecie, praw autorskich, licencji Creative Commons oraz praktycznego wykorzystania platform http://www.storyjumper.com, https://learningapps.org oraz strony https://pixabay.com oferującej darmowe zdjęcia i grafiki. Poza tym, podczas spotkania zaprezentowano efekty dotychczasowej pracy nad projektem „Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości”. Warsztaty poprowadziła Koordynator Projektu p. Elżbieta Walas-Ptak.

Uczniowie i nauczyciele zaproszonych szkół podstawowych wzięli udział w prezentacji podsumowującej międzynarodowy projekt eTwinning ‘BBF means Be Bee Friendly’ oraz mieli okazję spotkać się z wolontariuszami z Chin i Indii, którzy gościli w naszym gimnazjum w ramach współpracy z organizacją AIESEC z Katowic.

Na zakup nagród w konkursach w ramach obchodów Dnia Językowego wykorzystano środki uzyskane:

- w Projekcie z programu unijnego Erasmus+,

 

- od sponsorów: „Sieć Szkół Językowych Naczyńscy”, Bank Spółdzielczy w Pawonkowie, Wydawnictwo OUP oraz Instytut Goethego, Spółdzielnie Uczniowska „Słoneczko” działająca w Gimnazjum  w Pawonkowie.

GALERIA

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 43
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 456248

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.