Uczniowie Gimnazjum w Pawonkowie na warsztatach w Katowicach. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 10. 04.2017 uczniowie gimnazjum po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach językowych zorganizowanych przez Europejski Program Edukacyjny Naukę Bez Granic .

Nauka Bez Granic to ciekawi ludzie z różnych krajów, których łączy pasja do edukacji, uczenia języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Pracują ze wspaniałą młodzieżą w Polsce i z przyjemnością przygotowują dla nich wydarzenia, warsztaty i przedstawienia w wielu miastach naszego kraju.

Nasi gimnazjaliści odwiedzili Katowice, gdzie w Teatrze Korez odbywały się warsztaty z Rossem Mulkernem z Wielkiej Brytanii pt: „Easter Time, British Festivals and Traditions.” Obawy, które towarzyszyły uczniom przed pierwszymi  warsztatami z native speaker’em zdawały się w ogóle nie istnieć już po kilku minutach zajęć.

Zajęcia były rewelacyjne, prowadzący pełny ekspresji, charyzmatyczny, kontaktowy, dowcipny, z dobrym podejściem do tematu i młodzieży. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w quizach i odpowiadali na pytania prowadzącego.Tego typu warsztaty są na pewno dużo ciekawsze niż zwyczajna lekcja. Dlatego podejrzewam, że jeszcze kiedyś uda nam się uczestniczyć w przedsięwzięciach jakie proponuje Nauka Bez Granic. GALERIA

Grażyna Pastuszka

Elżbieta Walas-Ptak