Konkurs pięknego czytania w języku angielskim. PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie pięknego czytania oryginalnych legend i baśni irlandzkich. Konkurs odbył się w przeddzień święta czyli 16 marca w czwartek, w bibliotece szkolnej. Kilka dni wcześniej, osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa, otrzymały kserokopie wybranej przez siebie legendy. W ten sposób w domu mogły przygotować się do prezentacji fragmentu danego tekstu. Ocenie podlegały:

- wyrazistość i płynność czytania,

- intonacja,

- poprawność wymowy.

Wszystkie uczestniczki solidnie przygotowały się do konkurencji, dlatego też komisja nie miała najłatwiejszego zadania. Ostatecznie jury postanowiło przyznać tytuł "Master of Reading" dwóm osobom, a mianowicie Patrycji Wichary z klasy IIa oraz Emilii Popielarz, również z klasy IIa. Drugie miejsce przypadło Patrycji Kubicy z klasy Ia, a wyróżnienia Kindze Szymańskiej i Joannie Pleńkowskiej z klasy Ia. Serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów naszego gimnazjum  zachęcamy do udziału w podobnych konkursach w przyszłości.

Nagrodzone i wyróżnione uczestniczki otrzymają ocenę celującą lub bardzo dobrą z języka angielskiego oraz nagrody rzeczowe, które już czekają na wręczenie na najbliższym apelu :)