Dzielimy się swoją wiedzą z innymi nauczycielami! PDF Drukuj Email

W czwartek dnia 16.02.2017 roku ,po raz kolejny, w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli.

Prezentacje na temat tego, co możemy bezpiecznie i legalnie pobierać z internetu,

nie naruszając przy tym praw autorskich, przedstawiły panie Joanna Rybak

i Grażyna Pastuszka. Uczestnicy otrzymali od pani Rybak

w formie pisemnej informacje dotyczące w/w praw i adresy stron,

gdzie legalnie można pobierać materiał do obróbki i pracy.

 

Swoją wiedzą i zebranym doświadczeniem podzieliła się pani Grażyna Pastuszka , która od kilku lat prowadzi bloga edukacyjnego do nauki j. ang. jak również publikuje w prasie i internecie swoje  zdjęcia i artykuły. Zebrani obejrzeli również film dotyczący licencji Creative Commons, które oferują różnorodny zestaw warunków licencyjnych – swobód i ograniczeń.

https://youtu.be/ouQowkWRlmA

Szkolenie to wynikało z potrzeb Rady Pedagogicznej ponieważ coraz częściej nauczyciele wykorzystują w swojej pracy zdjęcia, rysunki, filmy, które są pobierane  z sieci do tworzenia różnego typu  zadań i prezentacji konkursowych. Ponadto  prace uczniów takie jak: projekty , plakaty multimedialne i prezentacje, w dużej mierze opierają się o materiały i zdjęcia pozyskane z netu. Dlatego wszyscy pedagodzy powinni być świadomi zasad jakie obowiązują przy tego typu działaniach.

Po szkoleniu każdy nauczyciel powinien wiedzieć jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce,  aby prace naszych uczniów mogły być udostępniane szerokiemu gronu odbiorców.


Koordynatorka projektu


Elżbieta  Walas-Ptak

 

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 43
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 455795

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.