Walentynkowy zawrót głowy : Happy Valentine’s Day PDF Drukuj Email

W Dniu św. Walentego bawiliśmy się i my- uczniowie i nauczyciele gimnazjum . Szkolne radio GADA, wraz opiekunem- panią Beatą Pietrek, zaprosiło uczniów do konkursu, który polegał na zaśpiewaniu piosenki związanej z miłością. Miło było posłuchać i poczuć nastrój Walentynek. GALERIA

Brawo za odwagę!  Dziękujemy za występy w szczególności dziewczynom , które śpiewały po angielsku.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli dlaczego i od kiedy Św. Walenty jest nazywany patronem zakochanych , rozwiązywali walentynkowe quizy na platformie kahoot.it. Od kilku już lat nauczyciele języków wykorzystują utwory muzyczne znanych i popularnych artystów do nauki słownictwa i rozumienia ze słuchu. W Walentynki nie zabrakło Whitney Huston i jej słynnego I Will Always Love You. Wcześniej uczniowie korzystali też ze strony lyricstraining.pl, gdzie na różnych poziomach mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie słuchania i znajomości słówek.