Wycieczka do Poznania PDF Drukuj Email

W piątek 16 grudnia uczniowie klasy 2A i 3A wraz z paniami Katarzyną Respondek i Grażyną Pastuszką udali się na wycieczkę do pięknego Poznania. A wyjazd okazał się dość nietypowy i to co najmniej dwóch powodów: środkiem transportu był pociąg, który później na chwilę zamieniliśmy na tramwaj, zaś głównym celem wycieczki były warsztaty w siedzibie Fundacji Kultury Irlandzkiej.

Dzień zaczęliśmy pobudką wcześnie rano (a właściwie jeszcze w nocy) i zbiórką na dworcu w Lublińcu. Wszyscy stawili się punktualnie nie przewidując niespodzianki w postaci 35-minutowego opóźnienia naszego pociągu. Na szczęście potem było już tylko miło i wesoło. Poznań przywitał nas lekkim mrozem okraszonym zimowym słońcem, a pani Justyna uśmiechem i ciasteczkami z gorącą herbatką. Warsztaty dotyczyły irlandzkich zwyczajów świątecznych. Dowiedzieliśmy się jak Irlandczycy spędzają wigilię i dni świąteczne, jakie potrawy spożywają podczas uroczystego obiadu, a także co robią w tym świątecznym wolnym czasie. Mamy naprawdę wiele wspólnego, z ciekawością jednak słuchaliśmy o tym, co nas różni. W drugiej części, tej praktycznej, daliśmy z siebie wszystko tworząc Bożonarodzeniowe kartki, których motywem przewodnim był oczywiście kolor zielony. Po wytężonej pracy w siedzibie fundacji udaliśmy się na zasłużony posiłek do bardzo przyjemnej i klimatycznej pizzerii. Syci i zadowoleni przemieściliśmy się następnie do muzeum instrumentów muzycznych, gdzie czekały na nas przeróżne muzyczne sprzęty pochodzące z różnych krajów i epok. Pozostały czas przeznaczyliśmy na chłonięcie świątecznej atmosfery starego miasta. Ograniczenia czasowe nie pozwoliły niestety na zaznajomienie się z innymi atrakcjami, których temu miejscu nie brakuje. Cóż, jest powód by przyjechać tam ponownie, w końcu Poznań poznać trzeba :)

 

Serdecznie dziękujemy pani Justynie Mazurek-Schramm i Fundacji Kultury Irlandzkiej za ciepłe przyjęcie i dotychczasową owocną współpracę. GALERIA

 

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450505

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.