Świąteczny Jarmark "Weihnachtsmarkt" w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym po raz drugi nasze gimnazjum zorganizowało świąteczny jarmark, wzorem niemieckiego Weihnachtsmarkt, połączony z jasełkami. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest pani Joanna Rybak, którą wsparła grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz uczniowie. Ogrom pracy wykonała pani Katarzyna Respondek. To w dużej mierze dzięki niej szkoła wygląda magicznie, a na kiermaszu pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów. Przedstawieniem tegorocznych Jasełek w gwarze śląskiej zajęła się pani Beata Pietrek z uczniami klasy IIB.

Przygotowania rozpoczęły się jeszcze w listopadzie, od kiedy to każdą wolną chwilę w szkole i w swoich domach poświeciliśmy na produkcję świątecznych ozdób oraz wystrój szkoły. Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony rodziców naszych uczniów. Wspomogli nas także:

Bank Spółdzielczy w Pawonkowie, Parafia pw. Św. Katarzyny w Pawonkowie, Leśnictwo Łagiewniki Małe, P.P.H.U. Jorg z Kochcic oraz Spółdzielnia Uczniowska „Słoneczko” z naszej szkoły. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

W czwartek, 15 grudnia, świąteczna atmosfera, zapach pierników przeplatający się z wonią żywych choinek i dobry humor towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. Gdy zapadł zmrok dotarli do nas zaproszeni goście i jarmark rozpoczął się na dobre. Można było zaopatrzyć się w niejedną ozdobę ręcznie wykonaną przez naszych uczniów i nauczycieli, usiąść przy stoliku, zjeść ciastko, napić się herbaty i na chwilę zapomnieć o przedświątecznej gorączce, która zapewne udziela się każdemu. W tegorocznej ofercie znalazł się produkt szczególny, a mianowicie kalendarz naszego Konwers Klubu ze zdjęciami wykonanymi podczas różnych imprez, wycieczek i uroczystości w naszej szkole. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie do wycieczek dla uczniów pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Podczas jarmarku mogliśmy posłuchać świątecznej muzyki na żywo w wykonaniu grupy naszych uczniów i nauczycielki muzyki. Później wszyscy udaliśmy się obejrzeć Jasełka, a były one o tyle szczególne, że wykonane w gwarze śląskiej. Uczniowie klasy IIB dali z siebie wszystko i w ciekawy, często też zabawny sposób zaprezentowali nasze śląskie zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe. Na zakończenie wśród gości wylosowana została specjalna nagroda ufundowana przez P.P.H.U. Jorg z Kochcic. Pani, której udało się ją wygrać, serdecznie gratulujemy :)

Aż chciałoby się powiedzieć „Do zobaczenia za rok”. GALERIA

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450503

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.