Relacja z misji 1 w grze Polichrom PDF Drukuj Email

Relacja z misji 1: „Razem ze społecznością szkolną zróbcie coś na rzecz osób samotnych”.

 

W ramach tej misji połączyliśmy we wspólnym działaniu całą rzeszę ludzi: nasze szkolne koła i organizacje, Samorząd Uczniowski, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, lokalne instytucje, min. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Łagiewniki Wielkie, Szkołę Podstawową w Pawonkowie i Parafię św. Katarzyny.

 

Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane przez nas akcje.

Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin, intensywnie zbieraliśmy nakrętki dla małej Zosi. Wykorzystaliśmy także Święto Życzliwości i Pozdrowień, aby rozpalać iskierki dobra w każdym z nas, zachęcając na wszelkie możliwe sposoby do bycia życzliwym wobec drugiego człowieka- z tego dnia zmontowaliśmy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=iFHSGuw44RQ

Im bliżej świąt, tym bliżej do finału naszej misji...

Wolontariusze przyłączyli się do projektu „Seniorzy do działania skorzy”, który miał na celu aktywizację osób starszych. Wspólnie z nami mogli oni poznać zasady bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Te spotkania były bardzo sympatyczne i motywujące dla nas wszystkich. Seniorzy otrzymali od nas kartki i zaproszenia na świąteczny jarmark, który od dwóch miesięcy intensywnie przygotowywaliśmy. 15 grudnia mogliśmy wszyscy spotkać się przy ciepłej  herbacie, świątecznych wypiekach domowej roboty i porozmawiać. Klimat świąteczny dodatkowo tworzyła muzyka grana na żywo przez naszych uczniów. Jarmark był niezwykle udany. Tego wieczoru rozprowadzane były kalendarze, ze sprzedaży których dofinansowany będzie wyjazd uczniów będących w trudnej sytuacji finansowej. Finałem punktem programu tego dnia były Jasełka po śląsku.

Pamiętaliśmy o przygotowaniu kartek świątecznych, które zostały dostarczone do osób samotnych w naszej okolicy, tradycyjnie już wysyłaliśmy karteczki do emerytowanych pracowników szkoły i uczniów, którzy ze względu na stan zdrowia mają nauczanie indywidualne.

19 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić mieszkańców Domu Kombatanta w Lublińcu, żeby przy choince, muzyką i śpiewem stworzyć świąteczny klimat. Przyłączyli się do nas nasi przyjaciele ze Szkoły Podstawowej w Pawonkowie, wystrojeni na tę okazję, jak prawdziwi kolędnicy. Było ciepło i wzruszająco, a to wszystko za sprawą pięknie zagranych i zaśpiewanych wspólnie kolęd.

Mamy nadzieję, że swoimi działaniami wywołaliśmy u kogoś uśmiech -choć na chwilkę.

Cieszymy się, że tak wiele osób z nami współpracowało! Czekamy na nowe wyzwania, gotowi do działania!

SKW poMOCNI, Gimnazjum w Pawonkowie

 

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450211

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.