Uczennica naszego gimnazjum nagrodzona w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "FOX" PDF Drukuj Email

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” odbył się dnia 1 marca 2016 roku. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas pierwszych i drugich. Uczestnicy uzupełniali test, w którym oprócz zagadnień leksykalno-gramatycznych, znalazły się pytania dotyczące wiedzy na temat Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day) oraz wcześniej przeczytanej lektury ‘Olivier Twist’.

W rejonie częstochowskim udział wzięło 50 szkół i 667 uczniów, w tym nagrodzonych zostało 79 osób. W grupie tej znalazła się nasza uczennica, Natalia Krawczyk z klasy IB, która, podczas uroczystej gali w budynku RODN w Częstochowie w dniu 7 czerwca, odebrała dyplom uznania i nagrodę za dobry wynik.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” organizowany jest przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej pod patronatem merytorycznym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.