"Jak nie czytam, jak czytam" - ogólnopolska akcja PDF Drukuj Email

Przed szkołą zebrała się grupa uczniów, nauczycieli, przechodniów. Akcję zorganizowała Biblioteka Szkolna przy Gimnazjum
w Pawonkowie. Uczniowe zebrali się na placu przed budynkiem szkoły. Każdy z nich trzymał w ręku wysoko uniesioną książkę.
W tym samym czasie młodzież przeczytała pierwsze zdanie ze str. 10 ze swoich ksążek. Następnie utworzyła krąg uczniów, trzymających się za ręce.
W ten sposób popierali dobry wpływ książki na rozwój młodego czlowieka. Zaśpiewano piosenkę "Cała Polska czyta dzieciom".Zrobiono piramidę z książek. Akcję podsumowała biblotekarka Jolanta Mlynek słowami; "Kto czyta, ten żyje podwójnie".