Warsztaty językowe w Długopolu Zdroju - Euroweek 2016 PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie organizacji Europejskie Forum Młodzieży i wzięli udział w warsztatach językowych Euroweek Szkoła Liderów, które odbyły się w dniach 26 – 30 kwietnia 2016 roku w Długopolu Zdroju. Zajęcia obejmowały cztery bloki tematyczne: „Kultury świata”, „Europa: stosunki międzynarodowe”, „Praca, praca w grupie”  i „Kierowanie”.  Uczestnicy zostali przeszkoleni w następującym zakresie: GALERIA

1. Konferencja prasowa, 2. Leadership, 3. Poznaj Unię Europejską, 4. Praca i motywacja w grupie, 5. Program Erasmus +,  6. Poznawanie kultur świata, 7. Prowadzenie prezentacji/ autoprezentacji, 8. Debata Oxfordzka, 9. Wolontariat, 10. Szok kulturowy. EuroWeek to także odpowiedź na pytania, jakie możliwości daje zjednoczona Europa i jak te szanse wykorzystać. Trenerzy EFM  zostali przygotowani do pracy z młodzieżą, uczestnicząc w licznych szkoleniach, przeprowadzonych m.in. przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, Fundację Bertelsmana i Szkołę Liderów Społeczno - Politycznych.

 

Zajęcia miały formę warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy EFM z Kenii, Włoch, Indii, Wietnamu i Ukrainy. Uczniowie mogli poznać historię, kulturę i tradycje krajów wolontariuszy, a także uczestniczyć w wielu ćwiczeniach wymagających umiejętności językowych, aktorskich, współpracy w grupie. Warsztaty pozwoliły uczestnikom wykazać się kreatywnością, podnieść kompetencje językowe w zakresie komunikowania się, wzbogacić słownictwo oraz nawiązać nowe znajomości z uczniami innych szkół i wolontariuszami. Zajęcia okazały się prawdziwą przygodą z językiem, uczniowie otwarli się na nowe wyzwania i sytuacje,  a atrakcyjne metody stosowane podczas warsztatów zmotywowały uczestników do aktywnego udziału. Dobre wrażenia z pobytu dają nadzieję, że nasi uczniowie chętniej będą uczyć się języka angielskiego w przyszłości.

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450517

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.