Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień PDF Drukuj Email

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day). Cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. Hasło tegorocznego Dnia Życzliwości brzmiało: „Znajdź się wśród życzliwych”. Z tej okazji w poniedziałek 23.11, przygotowaliśmy dla uczniów naszego gimnazjum kilka podpowiedzi w języku angielskim, na to, jak być życzliwym (przy okazji przeprowadzamy mini konkurs, dzięki któremu chętni uczniowie poznają nowe i przydatne słówka). Zdania zostały rozwieszone w różnych miejscach szkoły. GALERIA

Tego dnia wszyscy pozdrawialiśmy się częściej niż zwykle. Przedstawiciele samorządu zajęli się zebraniem dedykacji i pozdrowień, które zostały odczytane w szkolnym radiu. Podczas przerwy obiadowej zostały wręczone ordery życzliwości. Otrzymało je 6-cioro uczniów i pracownik obsługi, którzy zostali wybrani drogą głosowania. Wszystkim gratulujemy! Na zakończenie cała nasza społeczność ustawiła się do grupowego, głośnego pozdrowienia, które znajdzie się na naszym „pozdrowieniowym” filmiku.

W poniedziałek przyłączyliśmy się do grona ludzi świętujących życzliwość na całym świecie. Pamiętajcie! Warto się uśmiechać i być serdecznym dla innych.  Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, niewymuszona grzeczność. Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Compliment others sincerely today :)

Odsłon : 442015