Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Pastuszka   
poniedziałek, 26 października 2015 18:40

Program Erasmus +
Akcja K1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”
Tytuł projektu:
„Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości”

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyło się w naszej szkole wiele konkursów:

 

  1. Konkurs "Z angielskim za pan brat" polegał na śledzeniu postów wrzucanych na tablicę "facebookową" strony internetowej http://angielskipodrodze.pl. Na podstawie postów powstał test, który uczniowie rozwiązywali w piątek 25 września. Do testu zgłosiło się piętnastu uczestników. Zwycięzcą, a raczej zwyciężczynią jest Ania Matyja z klasy IIIA. Wyróżnienia za dobry wynik  na teście przypadły Patrycji Wichary z kl. IA oraz Paulinie Małysce z klasy IIB.

  2. Konkurs na logo i nazwę powstającego w naszej szkole Językowego Klubu Europejskiego.

Uczniowie mieli za zadanie wymyślić ciekawą nazwę dla powstającego klubu. Karteczki z propozycjami należało wrzucać do naszej specjalnej szkolnej skrzynki znajdującej się w świetlicy. Niestety, żadna z propozycji nie została przyjęta przez Jury Konkursu.
Wybrano natomiast logo dla naszego klubu. Autorem zwycięskiej pracy, którą przedstawiamy poniżej jest Michał Wieczorek z klasy IIIB.

  1. Konkurs z języka niemieckiego "Biegające dyktando".

W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny. Każda drużyna składała się z „biegacza” i „pisarza”. Biegacz biegał do kart z dyktandem, które rozwieszone były w różnych miejscach w szkole. Zapamiętywał fragment, przybiegał do pisarza, któremu dyktował treść danego fragmentu. Celem było podyktowanie tekstu w jak najkrótszym czasie i przeniesienie go na papier bez błędów. Zwycięska drużyna to Katarzyna Juszczyszyn i Kamila Skubała z klasy IIB.

4. Quiz w języku niemieckim z wykorzystaniem aplikacji Kahoot, komórek  i tabletów.
Uczestnicy pracowali w dwójkach. Każda para była zaopatrzona w jednego smartfona lub tablet, na którym w aplikacji Kahoot zaznaczała odpowiedzi do quizu
„Tag der Europӓischen Sprachen”. W tym konkursie zwyciężyły Natalia Krawczyk i Dominika Scholz z kl. IB.

Zwycięzcom wszystkich konkursów wręczono nagrody rzeczowe w dniu 14 października na uroczystej akademii z okazji DEN.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy radości z przyznanych nagród i zapraszamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach.

Grażyna Pastuszka
Joanna Rybak
Elżbieta Walas-Ptak

 

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 43
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 456205

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.