Różne kursy w różnych miejscach i nasze różne wrażenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Pastuszka
poniedziałek, 26 października 2015 18:33

Program Erasmus +
Akcja K1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”
Tytuł projektu:
„Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości”

GALERIA

Ważnym elementem naszego Projektu "Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości" są wyjazdy nauczycieli na zagraniczne kursy językowe.

Poniżej przedstawiamy wrażenia z pobytu okraszone niewielka ilością zdjęć :)

Ja pojechałam jako pierwsza. Samotna podróż do kraju, w którym nieodłącznym towarzyszem jest parasol. W drodze mieszanka ekscytacji i lekkiego stresu. Na miejscu już tylko same miłe wrażenia.

Wspaniały kurs w Cork English College odświeżył moją wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego i pozwolił na zdobycie nowych umiejętności, które już wykorzystuję w pracy z młodzieżą. A wszystko to dzięki  dwóm modułom kursu: Teacher Refresher Course oraz C.L.I.L. (Content and Language Integrated Skills). Dziś już wiem jak połączyć naukę dwóch nauczanych przeze mnie przedmiotów – biologii i języka angielskiego.

A jaka okazała się sama Irlandia? Oczywiście przede wszystkim zielona i bardzo przyjazna oraz atrakcyjna turystycznie. Niepowtarzalna atmosfera i otwarci mili ludzie. Na pewno tam kiedyś wrócę.

Grażyna Pastuszka

Nasza wyprawa była ogromnym wyzwaniem i niewiadomą. Towarzyszyły jej liczne pytania:  Czy sobie poradzimy?, Czy odnajdziemy się z roli uczennic?, ...Co to będzie i jak to będzie? ;) . Obaw było wiele, ale miejsce do którego trafiłyśmy, spotkani ludzie i towarzysząca temu atmosfera sprawiły, że napięcie zniknęło. Szkoła, w której odbywały się zajęcia Galway Cultural Institute okazała się pełna życzliwych, optymistycznie nastawionych i otwartych ludzi z wszystkich stron świata. Zajęcia odbywały się z małych kameralnych grupach. W przerwach chodziłyśmy do szkolnej kawiarni "Ozon", gdzie podawano przepyszną kawę i ciastka oraz obiady. Będąc w Galway nie można nie zjeść tradycyjnego Fish and Chips. Po zajęciach oczywiście odrabiałyśmy zadanie domowe i zwiedzałyśmy miasto. Zauroczyły nas maleńkie kamienice, tradycyjna irlandzka muzyka grana co wieczór na głównej promenadzie, klimat miasta no i pogoda zmieniająca się w mgnieniu oka. Miejsca które trzeba zobaczyć będąc w Irlandii to Cliffs of Moher i Connemara.

Gabriela Garus, Ilona Hadryś,
Katarzyna Respondek, Dagmara Raida