European Week Of Sport 7-13 września 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Pastuszka   
poniedziałek, 26 października 2015 18:28

Program Erasmus +

Akcja K1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”
Tytuł projektu:
„Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości”

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach naszego szkolnego Projektu:” Pokonywanie przeszkód językowych dziś, drogą do naszego sukcesu w przyszłości” była realizacja założeń Europejskiego Tygodnia Sportu (European Week Of Sport 7-13 września 2015) czyli propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia pod hasłem BeActive. W związku z tym, że tego rodzaju akcja na skalę europejską odbywała się po raz pierwszy, wszystkie sportowe zmagania mogły być realizowane przez cały miesiąc -wrzesień.

 

Zaprosiliśmy do współpracy nauczycieli ze szkół podstawowych naszej gminy oraz trenera miejscowego klubu piłkarskiego Orzeł Pawonków i stworzyć wspólny harmonogram imprez, zachęcając w ten sposób do udziału szersze grono odbiorców: uczniów, absolwentów szkół oraz dorosłych.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się następujące zajęcia:

7 września- Piłka Ręczna dla każdego-od 18.00 do 19.30 hala portowa Gimnazjum w Pawonkowie, prowadzący Adrian Sternik

9 września –Rugby Tag - od 17.00 do 19.00 - boisko sportowe Orlik w Pawonkowie-prowadzący doświadczony instruktor tej nowej dyscypliny sportu we współpracy z trenerem Szymonem Mlynkiem

10 września - Aerobik zajęcia ruchowe przy muzyce - od 18.00 do 19.00 Mała sala gimnastyczna w Gimnazjum w Pawonkowie-prowadząca instruktorka Elżbieta Walas-Ptak

11 września - Zabawy i ćwiczenia z piłką nożną. Boisko klubu Orzeł Pawonków, prowadzący trener Szymon Mlynek

14 września- Biegam bo lubię -  13.00 - 14.20 Szkoła Podstawowa w Lisowicach, prowadzący Daniel Rybak.

21września - Tenis stołowy- Szkoła Podstawowa w Pawonkowie.

Ponadto nauczycielki z Gimnazjum w Pawonkowie we współpracy z działaczem sportowym i emerytowanym nauczycielem panem Leszkiem Matanyj zorganizowały 3 rajdy rowerowe. Wszystkie wycieczki rowerowe odbywały się po przepięknych trasach rowerowych wijących się wzdłuż rzeki Mała Panew.  Miejscem docelowym dwóch rajdów był stary młyn w Żędowicach, gdzie uczniowie poznali etapy produkcji mąki, niestety niepracującego już młyna oraz historię rodziny Thielów, która jest właścicielem tego obiektu od 1860r.

Trzeci rajd rowerowy był połączony z lekcją biologii w Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Jamrozik, która jest pracownikiem Nadleśnictwa, uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i leśnej na terenie Izby Leśno-Przyrodniczej przy siedzibie Nadleśnictwa. Uczestnicy również mogli podziwiać bogatą kolekcję roślin zielnych i drzew, urządzenia łowieckie oraz ekspozycję skrzynek lęgowych i feromonowych pułapek na owady w Ogrodzie Edukacyjno-Przyrodniczym.

Oprócz zmagań sportowo-rekreacyjnych uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez nauczycielkę panią Grażynę Pastuszkę. Na lekcjach wykorzystano nowoczesne technologie (internet, filmy i ćwiczenia interaktywne), uczniowie wzbogacili angielskie słownictwo związane ze zdrowym stylem życia oraz postępowaniem w nagłych wypadkach.

Cieszymy się, w że udało nam się być aktywnym (BeActive) w ciągu całego miesiąca i wierzymy, że szereg imprez sportowych na stałe zagości w naszym kalendarzu. Dziękujemy wszystkim organizatorom zaangażowanym w akcję i uczestnikom za przybycie „na dodatkową porcję ruchu”. Organizatorkami przedsięwzięcia były:

koordynatorka:      Elżbieta Walas-Ptak

Grażyna Pastuszka

Joanna Rybak

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 20:56
 

SzukajOstatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 43
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 456217

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.