Kolejny sukces Grzegorza Pioska PDF Drukuj Email

We wrześniu odbył się naszej szkole I etap wojewódzkiego konkursu historycznego „Trzeba pamiętać. Rok 1945 na Górnym Śląsku”. Wzięli w nim udział Karol Kopyto z klasy IIIc oraz Grzegorz Piosek z klasy IIIb. Praca Grzesia została wysłana do Katowic i zakwalifikowała się do finału konkursu.

21 października br. w Katowicach odbył się finał konkursu. Na 32 uczestników głównie z aglomeracji śląskiej nasz uczeń zajął 15 miejsce i uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu wiedzy historycznej. Tematyka konkursu i zakres materiału wykraczają poza program nauczania nie tylko gimnazjum ale i szkoły średniej. Związana jest z naszym regionem i jego skomplikowaną historią. Wielką wartością tego konkursu jest wiedza jaką chłopcy zdobyli o wydarzeniach, o których przez długie lata nie wolno było mówić: o wywózkach górników do ZSRR, o obozach dla Ślązaków tworzonych przez władze komunistyczne o prześladowaniach mieszkańców tych ziem. Ich jedyną winą było to, że urodzili się na Śląsku.

Grzegorz pracował pod kierunkiem p. Beaty Pietrek