Wycieczka rowerowa i lekcja biologii PDF Drukuj Email

Wycieczka rowerowa i lekcja biologii w Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie

Dnia 15 września klasa 2B wyruszyła na jednodniową wycieczkę rowerową do Żędowic i Zawadzkiego. Korzystaliśmy z leśnych ścieżek rowerowych. Przy pięknej pogodzie i przyjemnej temperaturze szybko udało się nam dotrzeć do pierwszego miejsca postoju przy młynie Thiela. FOTOGALERIA

 

 

 

Dalej ścieżka prowadziła wzdłuż malowniczo wijącej się rzeki Mała Panew, którą można przemierzyć na kajakach. Nam pozostały dwa kółka i te doprowadziły nas do Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Nadleśnictwie Zawadzkie. Tutaj powitała nas Pani Agnieszka Jamrozik, będąca pracownikiem Nadleśnictwa. Dzięki Pani Jamrozik mogliśmy skorzystać z bardzo ciekawej lekcji o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i leśnej na terenie Izby Leśno-Przyrodniczej przy siedzibie Nadleśnictwa.  W tutejszym Ogrodzie Edukacyjno-Przyrodniczym znajduje się bogata kolekcja roślin zielnych i drzew, urządzenia łowieckie oraz ekspozycja skrzynek lęgowych oraz feromonowych pułapek na owady.  Pobyt w siedzibie Nadleśnictwa zakończyliśmy wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. W drodze powrotnej zobaczyliśmy obecnie remontowany Pałacyk Myśliwski Malepartus położony w leśnej głuszy nad Małą Panwią. Piaski na leśnych ścieżkach skutecznie utrudniały jazdę, ale uczniowie klasy 2B są dzielni, tak więc bez marudzenia dotarliśmy do domów. To był pogodny dzień z uśmiechem na twarzach i rowerem w roli głównej. A do tego las i piękno jego przyrody.

 


Dziękujemy Pani Agnieszce Jamrozik za wspaniałe przyjęcie i Nadleśnictwu Zawadzkie za umożliwienie pobytu w tak ciekawym miejscu. Specjalne podziękowania dla Pana Leszka Matanyja, wspierającego nas w opiece nad młodzieżą.

 

mgr Joanna Rybak i mgr Grażyna Pastuszka

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 41
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450831

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.