EuroWeek 2015 PDF Drukuj Email

Jak od kilku lat, tak i w tym roku, w dniach od 25 do 29 maja uczniowie naszego Gimnazjum wyjechali do Kotliny Kłodzkiej na warsztaty językowe EuroWeek. Program EuroWeek - Szkoła Liderów to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. FOTOGALERIA

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży. Dzięki kontaktom z wolontariuszami z różnych krajów Europy i świata, uczniowie mogli poznać kulturę i obyczaje państw, z których pochodzą, praktycznie ćwiczyć komunikowanie się w języku angielskim, trenować umiejętności współpracy w grupie i wymiany informacji. Towarzyszące warsztatom wycieczki po okolicy nie tylko uatrakcyjniły wyjazd, ale także miały walory poznawcze - wybraliśmy się na wycieczkę w góry docierając do sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej oraz do wodospadu Wilczki. W drodze powrotnej zwiedziliśmy podziemia miasta Kłodzka oraz najważniejsze zabytki jego starówki. Nie było czasu na nudę, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia Grażyna Pastuszka