Kwiat Wiśni i Pakistański Wiatr w Gimnazjum PDF Drukuj Email

Wolontariusze z  Japonii  i Pakistanu  (KANA i  FAHAD) rozpoczęli 16 marca Tydzień Językowy w naszym gimnazjum. Po raz kolejny dzięki współpracy z organizacją AIESEC i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach udało nam się zaprosić studentów z zagranicy , aby przeprowadzili zajęcia  z uczniami naszej gminy. Studenci realizują program GLOBAL CITIZEN przeznaczony dla  wszystkich zainteresowanych odkrywaniem i dzieleniem się kulturą swojego kraju. Skupia się on na edukacji kulturalnej, opiece nad dziećmi i budowaniu tolerancyjnych postaw. FOTOGALERIA

 

 

Jedną z zalet programu jest fakt, że jedynym językiem w jakim mogą się wszyscy (zarówno uczniowie jak i  nauczyciele) porozumieć to język angielski. Dzięki barwnym , multimedialnym prezentacjom gimnazjaliści po raz pierwszy zobaczyli współczesny Pakistan i Japonię, poznali zwyczaje, religię, kulturę tam panujące. Ponadto uczyli się pisać po arabsku i japońsku a wymowa  podstawowych zwrotów w  obcych językach  często była zadaniem niewykonalnym. Nasi goście zaprezentowali nam również elementy narodowych strojów. Niektórzy uczniowie mieli niepowtażalną okazję przymierzyć oryginalne japońskie kimono.

 

Nasi woluntariusze mieszkali u rodzin goszczących przez cały tydzień. Wspólnie z rodzinami Darii Wańczyk i Adriana Kazimirka spędzali popołudnia i wieczory. Poznali śląską gościnność, spacerowali po polskiej wsi, grali w kręgle i na pianinie, delektowali się polskimi potrawami. Kanie najbardziej smakował rosół, a Fahad polubił pierogi.  Wspólnie spędzony czas przyniósł obustronne korzyści. Oprócz zdobytej wiedzy, uczniowie sprawdzili swoje umiejętności komunikacyjne i mogli poprostu pogadać na inne tematy niż zagadnienia podręcznikowe.

 

Z wiadomości przekazanej nam przez koordynatorkę programu Global Citizen wiemy, że zarówno  pobyt w naszej szkole i jak i  pobyt w domach naszych uczniów Fahad i Kana opisują jako THE BEST .

 

Nauczycielki języka angielskiego:

Grażyna Pastuszka i Elżbieta Walas Ptak

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450613

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.