VII Spichlerzowy Przegląd Dialektów Gwary Śląskiej „ Godomy po naszymu” PDF Drukuj Email

12 listopada 2014 r na zamku w Toszku odbyły się półfinały regionalnego konkursu gwary „Godomy po naszymu”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów Paulina Skuballa z klasy IIIc i Damian Byczek z klasy IIIb. Uczniowie prezentowali opowiadania na temat „Naszo szkoła”.

 

 

W pięknej scenerii toszeckiego zamku okazali się bezkonkurencyjni i zakwalifikowali się do finału konkursu . 27 listopada w hotelu „Sylwia” w Sośnicowicach miał miejsce Wielki Finał. Zarówno Paulina jak i Damian świetnie się zaprezentowali rozbawiając swymi monologami jury jak i licznych gości. Paulina Skuballa zajęła I miejsce w konkursie a Damian Byczek drugie miejsce w kategorii młodzież gimnazjalna. Obydwoje swoją pracą i talentem bezapelacyjnie na nie zasłużyli. Nasi uczniowie od wielu lat biorą udział w konkursach gwarowych i odnoszą w nich sukcesy stając się ambasadorami nie tylko szkoły ale i gminy Pawonków w dziedzinie edukacji regionalnej. Dodatkową nagrodą dla uczniów była wydana książka ze słuchowiskami z wszystkich dotychczasowych finałów Spichlerza. Autorką tekstów oraz opiekunką uczniów była Beata Pietrek.

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 41
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450830

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.