Byłem gościem "Kawiarenki poetyckiej" PDF Drukuj Email

We wtorek 28 X 2014 zostałem zaproszony przez panią Jolantę Mlynek z Gimnazjum w Pawonkowie oraz dyrektor biblioteki w Pawonkowie panią Klaudię Kubicę do szkolnej "Kawiarenki poetyckiej", której tematem przewodnim była postać św. Jana Pawła II.

Młodzież gimnazjalna przeczytała niektóre moje wiersze ze zbioru "Wiersze przebrane. Wybór wierszy z lat 1991-2011", następnie zaprezentowałem i krótko omówiłem wszystkie 7 dotychczas przeze mnie opracowanych almanachów o Janie Pawle II, szczególnie koncentrując się na "SANTO SUBITO. Ziemia Lubliniecka świętemu Janowi Pawłowi II". Przeczytałem swoje wiersze o JPII, a także niektóre inne utwory, w tym dotychczas niepublikowane, tzw. wiersze lublinieckie. Odpowiedziałem szczerze na pytania młodzieży, związane z moją twórczością i życiem osobistym.

W prezencie otrzymałem bukiet kwiatów, świecę - osobiście wykonaną przez szkolną panią pedagog - a także kolorowy album. Za spotkanie bardzo ślicznie dziękuję!

Edward Przebieracz

Lubliniec, 31 X 2014