Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

Europejski Dzień Języków ObcychW dniu 26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa, dość nietypowe konkursy. Do jednego z nich zaprosiliśmy chętne dwuosobowe zespoły, które sprawdziły swoją wiedzę na temat flag państw europejskich oraz pochodzenia wybranych słów, które na dobre zagościły w języku polskim. FOTOGALERIA

Czternaście dwójek przystąpiło do rywalizacji w klasie nr 34 na długiej przerwie. Najlepszą wiedzą wykazali się Szymon Jędras i Damian Byczek z 3B, drugie miejsce zajęła dwójka chłopców: Adam Mąkos z 2C i Paweł Kaczmarzyk z 2B. Trzecie miejsce zajęli ex aequo: Daria Wańczyk i Karol Kopyto z 2C oraz Klaudia Habatuła i Nicole Pietrucha z kl. 3A . Na zwycięzców i wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody, między innymi plecaki, piłki i książki.

Drugi konkurs polegał na przetłumaczeniu jedenastu angielskich i jedenastu niemieckich mądrości życiowych, które przez cały tydzień widniały na specjalnych plakatach rozwieszonych w szkole w różnych miejscach budynku. Należało je znaleźć, przepisać, przetłumaczyć, a kartki z tłumaczeniem wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki, która spokojnie czekała na chętnych w szkolnym sklepiku. W tej konkurencji najlepsi okazali się Adrian Kazimirek i Iwona Swoboda z klasy 3C. Ich wysiłek został doceniony bardzo cennymi nagrodami, a mianowicie całorocznym kursem wybranego języka obcego. Obydwa kursy zostały ufundowane przez Centrum Językowe Państwa Naczyńskich z Lublińca. Już wiemy, że zarówno Adrian, jak i Iwona wybrali lekcje języka angielskiego.

Zwycięzcom i wyróżnionym w konkursach serdecznie gratulujemy. Cieszymy się razem z Wami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przystąpienie do zadań i zachęcamy do kolejnych konkurencji, których, jak mamy nadzieję, nie zabraknie w tym roku szkolnym.

Organizatorzy: mgr Joanna Rybak mgr Grażyna Pastuszka mgr Elżebieta Walas-Ptak