Humanistyczne sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach historycznych poszerzając swoją wiedzę, także z historii współczesnej, której program nauczania nie obejmuje. Tym bardziej cieszą ich sukcesy. Kilkoro uczniów wzięło udział w olimpiadzie z wiedzy o społeczeństwie. Duży sukces odniósł uczeń klasy III a Marcel Chyra, który uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie w roku szkolnym 2013/2014. Marcel wraz z koleżankami Klaudią Juszczyszyn i Mariolą Grabiński reprezentowali nasze gimnazjum w powiatowym konkursie „Przedsiębiorczość – Twoją drogą do sukcesu”.

Około dwudziestu uczniów brało udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Krąg”- najlepszy wynik w szkole osiągnął Adrian Kazimirek z klasy IIc .

Dwóch uczniów wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty z cyklu „Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków – Zryw niepodległościowy, lata 1914-1956.Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945r. do ZSRR. Prymas Tysiąclecia – kardynał Stefan Wyszyński”. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się Grzegorz Piosek uczeń klasy Ib oraz Adrian Kazimirek uczeń klasy IIc. Laureatem konkursu został Grzegorz  Piosek. Opiekę nad uczniami sprawowała w powyższych konkursach Beata Pietrek.