Dzień Językowy 21 marca 2014 PDF Drukuj Email

Dzień JęzykowyDnia 21 marca do naszego Gimnazjum zawitała wiosna w dość szczególny, bo językowy, sportowy i teatralny sposób. Oj, działo się, działo. W sali gimnastycznej odbywały się sportowe konkurencje nawiązujące do znanych zwyczajów i tradycji około wielkanocnych …i nie tylko … popularnych w Wielkiej Brytanii. Tak więc między innymi mieliśmy bieg z naleśnikiem (Pancake Day) i wyścig z jajkiem czy ubijanie piany (Easter). Wszystkim konkurencjom towarzyszył wysoki poziom adrenaliny, poczucie humoru i sportowa atmosfera. FOTOGALERIA

 

Na górnym korytarzu szkoła żyła teatrem. Zaprezentowano trzy przedstawienia: „Schneewittchen”, „Das Rotkӓppchen” i „Im Restaurant”, czyli „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek” i „W restauracji”. Publiczność dobrze się bawiła, gdyż scenki były humorystyczne i  co ważne przekazane w językach dla każdego ( mamy taką nadzieję ) zrozumiałych, czyli w języku niemieckim i angielskim, czasami nawet polskim. Dla tych bardziej wymagających widzów, aktorzy nauczyli się nawet rosyjskiego i  włoskiegoJ


W przedstawieniach wystąpili: Martyna Bok, Adrian Kazimirek, Klaudia Juszczyszyn, Daria Tyka, Patryk Psyk, Oliwier Bryłka, Błażej Gambuś, Daria Wańczyk, Weronika Kompałka, Wiktoria Zuzel, Paulina Skuballa, Anna Sykosz, Mariola Grabiński, Laura Jerominek, Ewelina Walocha, Agata Mańczyk.

 

W świetlicy wszyscy obecni uczniowie zmagali się z różnymi konkurencjami w języku niemieckim. Klasy trzecie wzięły udział w „Mission Impossible”, jednak wbrew nazwie tego przedsięwzięcia uczestnicy świetnie poradzili sobie niemal z wszystkimi zadaniami. Na koniec poszczególne klasy przedstawiły wersję karaoke wylosowanej wcześniej angielskiej i niemieckiej piosenki. Konkurencja była spora, a efekty akustyczne i wizualne niepowtarzalne.

 

Na tym nie koniec przygody z językiem obcym. W maju planujemy spotkanie Kawiarenki oraz Noc Filmową, które będą nawiązywały do minionego Dnia Językowego.

 

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 39
Artykułów : 271
Zakładki : 6
Odsłon : 450610

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.