Konkurs dla Szkolnych Wolontariatów- film. PDF Drukuj Email

Nasza szkoła brała udział w konkursie dla Szkolnych Wolontariatów, do którego zgłosiliśmy scenariusz zorganizowanego w ubiegłym roku Audiopikniku. Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach wybrało dwa najciekawsze scenariusze- przygotowane przez wolontariuszy Gimnazjum nr 3 w Żywcu oraz Gimnazjum w Pawonkowie. Na ich podstawie zmontowane zostały filmy instruktażowe.

Jak zorganizować audiopiknik?  Zobaczcie koniecznie!

FILM

 

 
Deutschfreund 2016 PDF Drukuj Email

16 listopada 2016 roku trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego „ Deutschfreund 2016”.

Więcej…
 
Konkurs z języka angielskiego Understand PDF Drukuj Email

8 Grudnia 2016 po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został konkurs internetowy z j. angielskiego zatytułowany Understand. Pomysłodawcą konkursu jest MOGALO INTERAKTYWNA EDUKACJA. Mogalo jest organizacją zajmującą się wyjątkowym podejściem do edukacji. Od 2014 roku organizuje interaktywne konkursy przedmiotowe, których celem jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez wykorzystywanie rywalizacji i technologii.

Więcej…
 
BBF means Be Bee Friendly - nowy projekt eTwinning w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

Jeszcze we wrześniu nasze gimnazjum przystąpiło do projektu eTwinning "BBF means Be Bee Friendly", którego autorką jest pani Grażyna Pastuszka. Kilkunastoosobowa grupa uczniów klas drugich wykonywać będzie zadania związane z poznawaniem życia i środowiska pszczół.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Poznania PDF Drukuj Email

W piątek 16 grudnia uczniowie klasy 2A i 3A wraz z paniami Katarzyną Respondek i Grażyną Pastuszką udali się na wycieczkę do pięknego Poznania. A wyjazd okazał się dość nietypowy i to co najmniej dwóch powodów: środkiem transportu był pociąg, który później na chwilę zamieniliśmy na tramwaj, zaś głównym celem wycieczki były warsztaty w siedzibie Fundacji Kultury Irlandzkiej.

Więcej…
 
Świąteczny Jarmark "Weihnachtsmarkt" w Gimnazjum w Pawonkowie PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym po raz drugi nasze gimnazjum zorganizowało świąteczny jarmark, wzorem niemieckiego Weihnachtsmarkt, połączony z jasełkami. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest pani Joanna Rybak, którą wsparła grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz uczniowie. Ogrom pracy wykonała pani Katarzyna Respondek. To w dużej mierze dzięki niej szkoła wygląda magicznie, a na kiermaszu pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów. Przedstawieniem tegorocznych Jasełek w gwarze śląskiej zajęła się pani Beata Pietrek z uczniami klasy IIB.

Przygotowania rozpoczęły się jeszcze w listopadzie, od kiedy to każdą wolną chwilę w szkole i w swoich domach poświeciliśmy na produkcję świątecznych ozdób oraz wystrój szkoły. Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony rodziców naszych uczniów. Wspomogli nas także:

Bank Spółdzielczy w Pawonkowie, Parafia pw. Św. Katarzyny w Pawonkowie, Leśnictwo Łagiewniki Małe, P.P.H.U. Jorg z Kochcic oraz Spółdzielnia Uczniowska „Słoneczko” z naszej szkoły. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
XXIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

Miejski Dom Kultury w Lublińcu już po raz XXIII zaprosił chętnych do udziału w Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i wykonali mnóstwo pięknych kartek. Wysiłek się opłacił ponieważ laureatką I miejsca została  Karolina Sprycha. Warto wspomnieć, że konkurencja była duża, bo łącznie w konkursie walczyło aż 500 prac. Tym bardziej się cieszymy z sukcesu Karoliny i życzymy kolejnych. Pracę Karoliny i innych uczestników można oglądać w Galerii pod Glinianym Aniołem, gdzie 12 grudnia miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej. GALERIA

 
Mikołajkowe Scrabble PDF Drukuj Email

W Mikołajki w naszej  szkole reprezentanci wszystkich klas  zmagali się w Turnieju SCRABBLE. Wyzwaniem dla uczniów miała być rywalizacja w 2 językach. Okazało się jednak, że mimo kilku godzin spędzonych w świetlicy szkolnej Wasi koledzy i koleżanki świetnie poradzili sobie z tworzeniem wyrazów w języku angielskim i niemieckim. Zmagania wtorkowe nie przyniosły ostatecznego rozstrzygnięcia, dlatego rozegrany został jeszcze jeden  etap.

Więcej…
 
Olimpiada przedmiotowa z Wiedzy o Społeczeństwie. PDF Drukuj Email

Uczniowie klas III  wzięli udział w olimpiadzie przedmiotowej z Wiedzy o Społeczeństwie poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Do drugiego etapu zakwalifikowali się : Natalia Dmowska , Paulina Małyska i Michał Gruszczyk. Gratulacje. Przed nami ciężka praca i przygotowanie się do następnego etapu. Uczniów przygotowała Beata Pietrek

 
Humanistyczne sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

W tym roku przypadła 35 rocznica  pacyfikacji Kopalni „Wujek”.  13 grudnia 1981 komunistyczne władze ogłosiły w Polsce stan wojenny. 16 grudnia 1981 doszło do masakry górników strajkujących przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Podczas pacyfikacji siłami milicji oraz wojska i w wyniku strzałów oddziału ZOMO zginęło 9 górników, a 24 zostało rannych. W ramach obchodów tej rocznicy ogłoszony został wojewódzki konkurs wiedzy historycznej       „ Dziewięciu z Wujka”-wydarzenia grudniowe sprzed 35 lat”. 8 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny , w którym wzięły udział uczennice klasy IIa : Natalia Szkleniarz, Patrycja Wichary i Emilia Popielarz. Najlepsza okazała się Emilka i ona reprezentowała nasze gimnazjum w finale konkursu w Katowicach. 7 grudnia na Sali Sejmu Śląskiego uczniowie z około 70 śląskich szkół pisali  o tematyce związanej ze stanem wojennym i tragedią górników na „Wujku”. Emilia Popielarz w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła 6 miejsce w województwie śląskim. W uroczystej oprawie w obecności władz wojewódzkich otrzymała dyplom finalistki i nagrody książkowe . Gratulujemy. Emilia pracowała pod kierunkiem Beaty Pietrek. GALERIA

 

 

 
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „ Historia i życie”. PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym nastąpiło również rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „ Historia i życie”- Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej. O swoim rodzinnym wielopokoleniowym gospodarstwie pisała Amelia Klimza z klasy IIb. Praca naszej uczennicy zakwalifikowała się do ostatniego etapu konkursu. To duże wyróżnienie i docenienie umiejętności  ciekawego przedstawienia tematu. Amelia otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy. Amelia pracowała pod kierunkiem Beaty Pietrek

 

 
Weihnachtsmarkt 2016 PDF Drukuj Email

Już po raz drugi w naszej szkole odbędzie się świąteczny kiermasz, tzw. Weihnachtsmarkt. W przygotowania zaangażowani są zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice. Serdecznie zapraszamy 15 grudnia od godziny 16 do naszego Gimnazjum. Będzie możliwość zakupu świątecznych wypieków oraz ręcznie wykonanych ozdób. Dodatkową atrakcją będą Jasełka po śląsku. GALERIA1 GALERIA2

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 16

Szukaj


feed-image Feed Entries

Ostatnie News-y

Statystyka

Użytkowników : 38
Artykułów : 269
Zakładki : 6
Odsłon : 438360

Popularne artykuły

Statystyka roku


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: best low cost hosting best reseller hosting program Valid XHTML and CSS.